W jaki sposób oświetlić swój dom na Święta Bożego Narodzenia?

W niektórych krajach mieszkańcy dzielnic prześcigają się w rywalizacji ze swoimi sąsiadami pod względem bożonarodzeniowego oświetlenia. Gwiazda Betlejemska, przyozdobiona choinka i wiele innych dekoracji świetlnych zostało zapoczątkowanych już w XVII wieku. Technologia poszła do przodu, a sam wynalazca żarówki – Thomas Alva Edison czułby się zaskoczony.

Oświetlamy nie tylko choinki

Oświetlenie pojawia się nie tylko na drzewku z bombkami, ale praktycznie w każdym zakątku okna, stroików. Obecnie najczęściej stosowane są girlandy, które wbrew pozorom nie są łatwe do zawieszenia, tak aby zachować umiar i smak w aranżacji. Przytulny blask, aby był zarazem efektowny musi bez przesady oświetlać parapety czy też poręcze schodów.

Poza tym oświetlenie LED można włożyć do szklanych naczyń, pojemników, z racji tego, że nie będzie to nam groziło zagrzaniem się. Efektowne kule wraz z drobnymi diodami zmienią nasz wystrój na bardziej delikatniejszy, a zarazem mniej inwazyjny. Świąteczni designerzy proponują także oświetlenie w kształtach świątecznych, tj. sople lodu, płatki śniegu czy te, które przypominają gwiazdki.

Subtelnie i minimalistycznie

Skandynawia obdarowała nas także bijącymi popularność cotton ballsami. Te oświetlenie w postaci bawełnianych kul można zawiesić praktycznie wszędzie, a ich światło nie będzie nas oślepiało. Aranżacja będzie niebywale subtelna, a dodatkowo w każdym możliwym kolorze. Możemy zdecydować, czy właśnie wspomnianymi kulami zastąpimy lampki choinkowe o chłodnych barwach.

Kameralny nastrój świąteczny mogą nam zapewnić papierowe kształty. Geometryczne rękodzieła z papieru w 3D dobrze zaprezentują się solo, ale też w grupie. Z perspektywy ulicy mogą sprawiać wrażenie najbardziej migotliwych odcieni! Takie bożonarodzeniowe ozdoby wykonane przez nas samych sprawią nam jeszcze więcej satysfakcji, będą z pewnością unikalne, trudno będzie je podrobić naszym sąsiadom.

Posts Tagged with…

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *