Rozświetlenie kuchni jako miejsca do przygotowywania i spożywania posiłków

Pomieszczenie kuchenne, to strefa w każdym domu, gdzie przygotowujemy przepyszne posiłki, czyli służy nam do pracy, jak i miejsce, w którym spożywamy dania w gronie rodzinnym i znajomych. Wiele czasu spędzamy w kuchni, a domowe obowiązki odbywające się w niej nie zawsze przybierają taką samą postać. Jak stworzyć oświetlenie, które będzie pasowało do każdej sytuacji?

Nie tylko oświetlenie wiszące!

Wielu z nas przyzwyczaiło się, że oświetlenie wiszące to jedyny sposób na to, aby zaprojektować grę świateł w kuchni. Nic bardziej mylnego! Należy zerwać z ograniczając nas tradycją i oprócz lampy na suficie zastosować też inne. Światło może stać się pomocnikiem przy przygotowywaniu posiłków, a dodatkowo będzie pięknie aranżować nam to pomieszczenie.

Bez światła kuchnia nie będzie praktyczna, ani też stylowa. Oświetlenie wiszące nie spełnia w tym przypadku wszystkich funkcji. Jeśli nie wypełnimy go innym, to najprawdopodobniej powstaną nam ciemne punkty w niektórych sektorach pomieszczenia kuchennego. Poza tym włączanie głównego światła uniemożliwi nam skradanie w nocy do lodówki…

Oświeć się i znajdź wszystko

W dobrze oświetlonej kuchni możliwe będzie znalezienie nawet zapomnianego garnka czy pojemnika na jedzenie. Poza tym rozproszony, równomierny strumień nie zmęczy naszego wzorku, a przygotowywanie posiłków wieczorami stanie się ciekawym doświadczeniem. Kreując aurę ciepła i przytulności nasze wypieki będą przypominały te, które przygotowywały nasze mamy i babcie.

Ciekawym zastosowaniem światła będą małe halogeny nad szafkami lub bezpośrednio nad blatem. Dadzą niepowtarzalny efekt, stanowić będą gwarancję komfortu oraz piękna. Twojej kuchni będzie bliżej do tych współczesnych, które znajdujesz w katalogach z meblami kuchennymi. Poza tym wszyscy chętnie zjedzą posiłek w kuchni, a nie w salonie.

Zwieńczeniem posiłku jest… lampa sufitowa

Choćbyśmy wyposażyli naszą kuchnię w liczne małe źródła światła, to nie może się obyć bez lampy sufitowej. Takie oświetlenie wiszące jest niezbędne, aby rozpromienić większe pomieszczenie. Warto zwrócić uwagę, aby nie przygotowywać posiłków stojąc plecami do źródła światła. Oświetlenie wiszące powinno znaleźć się nad blatem, zarówno w pomieszczeniu kuchennym otwartym, jak i zamkniętym.

Stworzysz idealne warunki do komponowania kulinarnych przysmaków. Poza tym ustawiony stół w dobrym świetle pozwoli ci ugościć wszystkich gości lub członków rodziny przy kuchennym blacie. Na całej rozświetlonej przestrzeni żadna osoba nie będzie pokrzywdzona.

Posts Tagged with…

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *