Pokój dziecka bez okna nie musi kojarzyć się z ciemnością

Jakie oświetlenie zastosować w małym pokoiku dziecięcym bez okien? Jest na to wiele sposobów, począwszy od lamp sufitowych, po punktowe, panele LED, ściany z pleksy czy zastosowanie efektu wewnętrznego okna. Nie musisz się już martwić, twoje dziecko będzie miał dostęp do światła bez względu na wielkość twojego budżetu!

Dostosowanie światła do przestrzeni

Życie bywa przewrotne i czasami w przestrzeniach mieszkalnych nagle spotykamy się z koniecznością wyodrębnienia własnego kąta dla zbliżającego pojawienia się na świecie dziecka. W ekstremalnych sytuacjach nawet spiżarnię czy dotychczasowy składzik musimy zagospodarować na miejsce, w którym postawimy łóżeczko oraz stertę zabawek.

Małe dziecko rzecz jasna nie może spędzać swoich pierwszych dni na świecie w kompletnych ciemnościach. W sytuacji braku okna należy zastosować oświetlenie punktowe. Rozmieszczenie ich pozwoli nam na pozbycie się ciemnych punktów, a także rozświetlenie miejsc, w których będą zachodzić przeróżne potrzeby naszego malucha.

Im więcej, tym lepiej?

Bez odpowiedniego oświetlenia nie można normalnie funkcjonować. Stąd też, aby wykluczyć taką sytuację można zastosować taśmy LED. Mogą być ukryte nawet za zabudową czy za ulubioną zabawką, dadzą rozproszone światło, które nie będzie budzić i razić nasze dziecko. Prawidłowe oświetlenie to gwarancja dobrego samopoczucia, stąd też pomieszczenie bez okna należy otworzyć jak najbardziej do naturalnego światła. Zainwestujmy w szerokie drzwi wejściowe.

Wpadające światło dzienne choćby z korytarza może zmienić nastrój w pomieszczeniu dla dziecka. Stąd też zastosowanie przeszklonych drzwi może zapewnić optymalne oświetlenie, jak i intymność malucha. Droższymi rozwiązaniami, które wypełnią pomieszczenie światłem może być zakup ekranu z tworzywa sztucznego np. z poliwęglanu, czy wkomponowane wewnętrznego okna, które należy odpowiednio zaaranżować. Dzięki temu nie będzie wyglądać komicznie.

Posts Tagged with…

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *