OŚWIETLENIE – RÓŻNORODNOŚĆ GWARANCJĄ SUKCESU

Oświetlenie domu to nie jest prosta sprawa. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem propozycji, a katalogi producentów są coraz grubsze. Właściwie nie ma problemów z kupnem. Ale najważniejsze jest, żeby domowe oświetlenie spełniało swoje funkcje. Dlatego właśnie w różnorodności tkwi klucz do sukcesu.

 

Oczywiście oświetlenie wiszące to podstawa. Jego zadaniem jest właściwe oświetlenie całego pomieszczenia. Jest to niezwykle ważne szczególnie w salonach i pokojach gościnnych, a także w sypialniach i pokojach dzieci.

 

Tymczasem w łazienkach idealnie sprawdzą się plafony. To też oświetlenie górne, jednak przyczepione do sufitu nie przeszkadzają w otwieraniu drzwi, co jest ważne w sytuacjach, gdy łazienki nie są zbyt duże (czyli w większości blokowych mieszkań). Plafony dobrze wyglądają też w kuchni i przedpokojach. Dają równie intensywne oświetlenie co oświetlenie wiszące, a nie stwarzają problemów na małych powierzchniach. Chociaż w ciągu ostatnich lat zaczęły wypierać je halogeny punktowe, to jednak plafony mają tę przewagę, że stanowią element dekoracyjny. Dlatego z pewnością już wkrótce wrócą do łaski.

 

Oświetlenie podłogowe sprawdzi się natomiast w miejscach, gdzie chcemy stworzyć przytulną, ciepłą atmosferę takich, jak sypialnie i salony. Tego typu lampy stanowić będą kropkę nad “i”, jeśli swoją formą będą podkreślać oświetlenie wiszące.

 

I pozostaje jeszcze oświetlenie ścienne. Niestety rzadko spotykane w wystrojacha naszych wnętrz. Tymczasem oświetlenie ścienne razem z oświetleniem podłogowym daje wspaniałe wykończenie. To element, którym można żonglować w nieograniczony sposób i eksponować wybrane przez nas części. Dlatego oświetlenie ścienne sprawdzi się w sypialni, salonie (nad kanapą lub wzdłuż wybranej ściany), a także w przedpokoju. To właśnie oświetlenie ścienne może podświetlić nam ulubiony obraz czy zdjęcia rodzinne na ścianie.

Urządzając mieszkanie i wybierając oświetlenie, trzeba postawić na różnorodność. Tylko ona jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby – rozjaśnić pomieszczenie lub nadać mu odpowiednią atmosferę, w której relaks będzie słowem kluczowym.

Posts Tagged with…

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *