Oświetlenie do klubu i dyskoteki oraz jego rola w tworzeniu atmosfery

Oświetlenie klubowe to zupełnie inna bajka, w taki sposób wielu specjalistów przedstawia kwestię dekoracji świetlnych na dyskotekach i innych miejsc przeznaczonych do rozrywkowego spędzania czasu. Światło wytwarza niezbędny nastrój i klimat, co sprawia, że nie tylko najważniejsza jest muzyka i wyposażenie baru w wyposażeniu dyskoteki. Jak skompletować efektu wizualnego takiego miejsca?

Efekty świetlne do klubu i dyskoteki

Każdy właściciel pubu czy też klubu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wystrój i efekty wizualne stanowią również o mocy przyciągania rzeszy klientów. Dyskoteka jest miejscem, gdzie można bawić się, ale także od strony organizacyjnej. Oświetlenie podłogowe, ścienne, umiejscowione na suficie i w wielu innych miejscach stanowi podstawę zasady – im więcej światła oraz kolorów, tym lepiej.

Jakich produktów użyć? Wielu producentów proponuje bardzo szeroką ofertę służącą polepszeniu atmosfery w dyskotece. Podświetlić można praktycznie wszystko, począwszy od mebli po sufit. Bardzo często stosowane jest również oświetlenie podłogowe lub rozjaśnianie miejsc siedzących, co sprawia, że dane punkty staną się atrakcyjną lokalizacją całego klubu.

Zastosuj wielokolorowe taśmy LED

Ciekawym pomysłem może być zastosowanie różnobarwnej taśmy LED. Istnieją takie modele, które można sterować pilotem. Przy ich pomocy można podświetlić parkiet, wyeksponować bar. Równie stosowanym rozwiązaniem jest oświetlanie szklanych półek. Wówczas na nich można ustawić butelki z alkoholem i inne warte podkreślenia przedmioty.

Oświetlenie podłogowe w zastosowaniu można uczynić wręcz gwiaździstym podłożem. Przydatne w tej kwestii mogą okazać się światłowody ze świecącymi końcami. Jednak parkiet nie jest jedynym pomieszczeniem w klubie, które należy oświetlić. Lustra z ramką LED mogą rozjaśnić ciemne punkty w łazienkach, co uczyni je bardziej komfortowymi w korzystaniu.

Muzyka i światło mogą grać razem

Zaproponowanie koncepcji i wzbogacenia wnętrza za pomocą oświetlenia LED, które będzie współgrać z już istniejącymi rozwiązaniami wymaga odpowiedniego zaplanowania. Jeśli wszystkie części planu zostaną zrealizowane to efekt końcowy z pewnością będzie zadawalający i zgodny z oczekiwaniami.

Już od samego wejścia wywarte wrażenie na uczestnikach organizowanej imprezy może sprawić, że powrócą w to miejsce ponownie. W efekcie oświetlenie pomaga także w pracy innym osobom. Barmani, obsługa kelnerska, a nawet DJ mogą w ten sposób wywierać wpływ na panujący nastrój podczas zabawy.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *