Oprawy schodowe LED

Już dłuższego czasu większość Polaków zdała sobie sprawę, że należy zadbać o dobre oświetlenie schodów. Oczywistością jest, żeby stopnie były odpowiednio podkreślone, tak aby żaden z domowników z powodu mroku nie uległ upadkowi. Stąpanie po schodach musi odbywać się przy asyście oświetlenia podłogowego. Bez względu na koszt, bezpieczeństwo stanowi wyższą wartość niż pieniądze.

Tak to było dawniej

W poprzednich epokach oświetlenie podłogowe było czymś, co nawet w snach nie było osiągalne przez ówczesne społeczeństwo. Rozjaśnienie schodów próbowano dokonać wieloma innymi sposobami. Przykładowo do specjalnych uchwytów w ścianie montowano płonące pochodnie, które pozwalały na pewne stąpanie po stopniach.

Popularność oświetlenia schodów nabrała rozmachu w momencie coraz to częstszy pokazów rewii. Sceny w amfiteatrach były bardzo gęsto oświetlone, co dało początek inspiracjom domowym w kwestii mocnego rozjaśnienia mieszkań. Czy podkreślenie schodów jest pewnego rodzaju ekstrawagancją? Z kolei jeszcze inni zastanawiają się, czy doświetlanie stopni na klatkach schodowych w blokach, domach wielorodzinnych jest zbędnym wydatkiem?

Nie korzystajmy ze schodów na pamięć!

Na wcześniejsze zadane pytania nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Każdy może na nie odpowiedzieć wedle własnego uznania. Oświetlenie podłogowe, a w tym przypadku schodów to bezpieczeństwo i przemyślane rozwiązanie w kontekście estetyki. Każde światło może nadać pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Dużym walorem może być doświetlenie przez estetyka wnętrz.

Jeśli w twoim domu wszyscy zaspani kontrolują swoje schodzenie po stopniach tylko zapamiętując ich liczbę, to przede wszystkim potrzebujesz bezpieczeństwa w postaci dobrego źródła światła. Co z kosztami? Oświetlenie podłogowe, schodowe zawiera technologie, które korzystają z energooszczędnych mechanizmów. Montaż także nie przeraża cenowo. Odbywa się w puszkach instalacyjnych, otworach lub bezpośrednio przykleja się oprawy do podłoża za pomocą kleju lub taśmy samoprzylepnej.

Posts Tagged with…

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *